zayiflama_kampi_hk_performans_03

HK Performans Farkı! DOKTOR Üyemiz Tam 14.6 Kilo ZAYIFLADI!

47 yaş  Boy 1.55  hedefi  55 kg. olmaktı. HK’ Önce kendine yakışan kiloyu hayal etmeyi ve başarmayı öğretti.   Şimdi 48.9   TAM OLMASI GEREKEN GİBİ…  
“Kilobekçiliği bir öğretidir, bir hayat tarzıdır, bir paylaşımdır, hayallere ulaşmaktır, ekip olmaktır, yıkılmadım ayaktayım diyebilmektir, omuz vermek, destek olmaktır. Kilobekçiliği yaşamı sevmek, mutlu olmaktır, kısacası bunu yaşayan için kilobekçiliği ”ÇOK ŞEY”dir.
Sıra Tarih Süre Kilo Bel Basen Göğüs
– …./…..2015 (Başlangıç) 63.5 kg 95 cm 99 cm 101 cm
1 …/……2015 1 . gün 63.4 kg 94 cm 99 cm 98 cm
01.11.2015 …. gün 49.1 kg 77 cm 84 cm 83.5 cm
06.11.2015 …. gün – – – –
11.11.2015 …. gün 48.9 kg 76 cm 83.5 cm 83.5 cm
6616.11.2015Son 1 gün—-
İlk-Son Kilo ve cm Farkları 14,6 kg 19 cm 15,5 cm 17,5 cm
Toplam Başarı Oranı (V.A. %’ si)22.9920.0015.6617.33
GENEL DEĞERLENDİRME
Günlük Kilo Kaybı
Aylık Ortalama Kilo KaybıAylık V.A. %’ si
Hedef Kilo55 kgHedef Kilonuza Ulaşmanız İçin 6,1 kg Almalısınız.
*Hedef Kilo :  Üyenin ilk gün dosyasında yazdığı kilodur.  
** Kaç gün olduğu yazılmamıştır. İnsanlar kaç gün olduğundan ziyade  BÜYÜK ZİHİNSEL VE RUHSAL değişimi görmek yerine, günlere takılıp  hayallerine ihanet edebiliyor. Burada önemli olan“HK’ sizi her şartta hayalinize kavuşturur” düşüncesidir. Bunu bilmeniz ve görmeniz için süre belirtilmemiştir. Belki  1 ay, belki 3 ay, belki 9 ay,  ne fark eder ?  kesin başaracağını bilmek ve  sonuçtan şüphe duymamak daha esas değil mi?  Not: ilk 2 ayda hedefine çoktan kavuşmuş ve 3 ayda mevcut kiloda olmasına rağmen, ideal kiloda iken bile süreci devam etmektedir. HK’ sadece zayıflamak için değil, tüm geleceğinizi kalıcı değiştirmek için vardır.  Dolayısı ile günlere takılmayınız.
zayiflama_kampi_011
Ruhen ve Bedenen Zayıflama! GELİŞEREK DEĞİŞİM!
Sizler ve kilobekçimin yardımlarıyla ruhen ve bedenen olumlu değişiklikleri beraberinde getiren bir süreç yaşadığım için OMDER Ailesine ve GELİŞEREK DEĞİŞİM uzmanım Kilobekçime çok teşekkür ederim. HK Performans‘a katılma kararım sanırım şimdiye kadar vermiş olduğum en doğru kararlardan biriydi. Bu süreç yıllardır bir türlü inmeyi başaramadığım kiloya inmemi sağlamış olmakla kalmayıp, ruhen de kendimi iyi hissetmemi sağladı. Bu konu ile ilgili detayları aşağıda zaten anlattığımdan burada çok detaya girmeyeceğim. Ancak şunu söyleyebilirim ki kilobekçim ile geçirdiğim toplam 5 ay her yönden daha olumlu, daha pozitif, daha mutlu ve huzurlu hayatı hissetmeme ve manevi olarak rahatlamama yardımcı oldu. İdeal kilomun da altına inmiş olmakla birlikte, bu sürecin getirdiği ruhen ve zihnen yenilenme olayını tamamlama ve Kilobekçimin verdiği manevi desteği devam ettirebilme adına sürecimi uzatmaya karar verdiğimi belirtmek istiyorum. Bu süreçte mutluyum ve şimdilik bunun bu şekilde devam etmesini istiyorum. Son olarak yukarıda ifade etmiş olmakla birlikte bundan sonraki dönemde de kilobekçim ile devam etmek istediğimi özellikle belirtmek isterim. Zira kendisiyle son zamanlarda özellikle çok iyi bir diyalog geliştirmiş ve uyum sağlamayı başarabilmiş olduğumuz için kendisinin olumlu manevi desteğinin devamını dilemekteyim.
Kilobekçiniz hakkında ne düşünüyorsunuz?
Kilobekçim için ne desem ,söze nasıl başlasam bilemedim ki şimdi…
Hiç tanımadığı ve görmediği birine insan nasıl bu kadar güvenebilir,inanabilir ,alışabilir bilemiyorum. Kilobekçim; sırtımı yaslayabileğim koca bir ÇINAR, sığınabileceğim kuytu bir liman,düşerken sarılabileceğim DOST bir el, içimi dökebileceğim çağlayan bir nehir, kanatlarıyla beni hayallerime taşıyan bir savaşçı….
Onu anlamak ve hissetmek zor. Ben de çözemedim başlangıçta. Çok savaştım, çok direndim onu anlamamak,kendimi değiştirmemek adına…Kavgalar ettim, küstüm, isyan ettim, gün oldu çektim gittim, gün oldu ona kafa tuttum. Bazen sinir oldum her şeyine ,beni anlamadığını,beni yeterli çözemediğini düşündüm. Çekip gidesim çok geldi,onunla yürümez dedim ama nedense hep geri döndüm, her dönüşler onu biraz daha anlamamı sağladı.
O hep oradaydı, hep aynı noktadaydı, bir adım geri adım atmadı. Kendinden emin, kişiliğinden ödün vermeden gün be gün beni sardı, sarmaladı. Hayallarimize giden yolu bulmamı sağladı. Kendi tabiri ile “benden ya kaçıyorlar ya da çok seviyorlar, ikisinin ortasını bulamıyorum” tespiti onu anlamak,onu benimsemek adına ne doğru bir tespit. Benim için de başlangıçta kaçıp gitmek tek yol gibi göründüyse de bir türlü çekip gidemedim, ondan vazgeçemedim. Farketmeden ben de onu sevenler kervanına katılmışım ,nedenini sonra idrak edebildim.
Başta dediğim gibi zor onu anlamak. En azından benim için öyle oldu denebilir ama onu anlayabildiğinde uçsuz bucaksız denizlere yelken açmış gibi içinde keşfedilmeyi bekleyen bir sürü cevher, bilgi, sevgi, inanç, hoşgörü olduğunu görüyorsun. Sert ve soğuk gbi görünen mizacının altında sımsıcak sevgi dolu yüreği hissedebiliyorsun. Daha önce hiç böyle bir yoldaşlık yaşamamış biri olarak onu anlamam,onu kabullenmem ve ona güvenmem oldukça vakit aldı.Ben şimdi o günleri kendim için ziyan olmuş günler olarak görüyorum. Benim gibi insanlara zor güvenen, şüpheci,kendinden başkasının fikirlerine çok itibar etmeyen birini nasıl bu aşamaya getirdi hala çözemiyorum. Sanki sihirli bir değnek değmişcesine hayatımı neredeyse tümden değiştirdi. Kimi zaman sırdaşım, kimi zaman psikoloğum, kimi zaman spor hocam ,kimi zaman dert ortağım,yol gösterenim oldu.İşini en iyi şekilde yapma isteğinin verdiği disiplin ile bıkmadan usanmadan benimle uğraştı,başarıya ulaşmamı sağladı.

Kendimi çok şey bilir sanırdım,onun yanında hiçbir şey bilmediğimi anladım. O kadar donanımlı, o kadar verecek cevabı vardı ki her konuda ,bazen kendimi onun yanında küçük bir çocuk gibi hissettiğim çok oldu. O denli hayatıma girmeyi başardı ki ,olmayan kardeşim dedim bazan ona,o denli yakın hissettim.

Beraberliğimizin son demlerine geldiğimiz şu günlerde hayatımda kilobekçimle farkettiğim öyle güzellikler varmış ki ,onları algılamayı başarabildim. Şimdi artık daha dingin,daha huzurlu,daha mutlu ve tabii ki daha hafifim ve tüm bunları ben kilobekçim sayesinde başarabildim.

Belki verdiğim 15 kilo kaybı, başkaları ile kıyaslandığında çok değil ama benim omuzlarımdan, ruhumdan tonlarca ağırlık gitti. Şimdi çevremle daha barışık bir insanım, daha sabırla hastalarıma yaklaşabiliyorum. eksiklikler varsa “Aman o da olmayıversin, ne olacak.” diyebiliyorum. Gelecek beni artık çok korkutmuyor, yaşamayı daha çok seviyorum. Velhasıl; tüm bu güzellikleri fark etmemi sağlayan, daha iyi bir insan olma yolunda yanımda bana rehberlik eden KİLOBEKÇİMİ BEN ÇOK SEVİYORUM.

Böylesine zor bir süreçte; yoktan var etmek ya da enkazı kaldırmak oldukça zor bir iş olmasına rağmen, sabırla bana inandı, beni destekledi ve başarabileceğim duygusunu bana hep hissettirdi. Böylesine profesyonel, işine çok bağlı, “anlatılmaz yaşanır” diye nitelendirilebilecek kapasitede biriyle tanışmama, KB’cim olarak çalışmama vesile olduğu için, yaptıkları seçimden dolayı da HK PERFORMANSA ayrıca teşekkür ederim.

Programa başlamadan önceki düşünceleriniz nasıldı? 
Ben kilobekçiliği kavramını ilk olarak yaklaşık 1.5 yıl önce bir hekim arkadaşımdan duydum. Oldukça kilolu bir bayandı, uzun bir süredir onu görmemiştim ve karşımda incecik, ışıl ışıl hali ile mutluluktan uçuyor gibiydi. Bunu nasıl yapabildiğini sorduğumda bana kilobekçiliğinden bahsetti. Eve döndüğümde internetten biraz araştırdım ama o vakit çok ilgimi çekmedi, “para kazanmak için yapılan öylesine rejim programlarından biridir herhalde” diyerek geçiştirdim. Ondan bir yıl sonra birkaç tanıdığımdan da duyunca “ya neymiş bu kilobekçiliği” diyerek biraz daha ciddiye aldım, katılanlarla görüştüm. Konuştuğum kişiler bunun sadece kilo verme programı olmakla kalmayıp, insanın iç dünyasında da derin değişiklikler yaratmasına yardımcı olan “üst düzey bir yaşam koçluğu, bir hayat öğretisi” olduğundan söz ettiler. Esasen tam aklıma yatmamakla birlikte, bunu nasıl başardıklarını da merak etmedim değil. O vakitler ben işin sadece kilo verme kısmıyla ilgileniyordum ve son yıllarda tüm dikkatlerime rağmen gittikçe kilo almaya başlamış, kendimce yaptığım diyet ve aktivasyonlarla kiloda veremez olmuştum. Çok inanmamakla beraber, sadece kilo verme ümidi ile programa başlamaya karar verdim.
Kilobekçiliği kavramı size göre nedir, nasıl yorumluyorsunuz?
Bundan bir yıl önce; biri bana hiç tanımadığım, konuşmadığım ve hatta yüzünü bile görmeden, sesini duymadığım biriyle her gün online görüşüp, ona en özel sorunlarımı anlatacağımı, onun benim için uygun her istediğini teslimiyet içinde uygulamaya çalışacağımı  ve kilo vereceğimi ve hatta bunu yaparken ruhen de kendimi iyi hissedeceğimi söyleseydi, güler geçerdim sanırım. Evet, ilk etapta kulağa biraz garip geliyor tüm bunlar ama böyle yapardım…
Onun için Kilobekçiliği, ” ANLATILMAZ YAŞANIR” diyebilirim ancak…
Kilobekçiliği bir öğretidir, bir hayat tarzıdır, bir paylaşımdır, hayallere ulaşmaktır, ekip olmaktır, yıkılmadım ayaktayım diyebilmektir, omuz vermek, destek olmaktır. Kilobekçiliği yaşamı sevmek, mutlu olmaktır, kısacası bunu yaşayan için kilobekçiliği ”ÇOK ŞEY”dir.
Nasıl beceriyorlar bilmiyorum ama seni senden iyi tanıyıp, tüm kaçış yollarını önceden tahmin edip, sana çok seçenek bırakmadan doğru yolu görmeni bir şekilde sağlamayı başarıyorlar. Ben sanırım kilobekçim için zor bir öğrenciydim. ama o sabırla bir hamuru yoğurur gibi beni yumuşatmayı bildi ve hayatıma farklı bir bakış açısı katmayı bir şekilde başardı. Var daha aşacak yollar, dağlar önümde, bununda farkındayım ama bu aşamaya gelebilmek bile bana çok şey kattı diye düşünüyorum.
Yirmili yaşlardan beri hiç görmediğim kilolara inmenin verdiği hazzın yanı sıra kendime öz güvenim arttı, beslenme alışkanlıklarım değişti, hayat sevincim arttı ve olaylara yaklaşımım pozitif yönde gelişti.  (tam 28 yıl geriye sarmak)
Başlangıçta hiç tanımadığım biriyle her gün “ne konuşacağım ki” derken, gün oldu saatler, günler yetmedi yapılan sohbetlere. Bu sürece başlamadan zor günler yaşamaktaydım, kilo alma eğilimim artmış, içine kapanık, mutsuz, huzursuz, depresif bir ruh hali içindeydim. “Denemekle ne kaybederim, herhalde bundan daha kötüsü olamaz” diyerek başladığım bu süreç kısa sürede bende çok olumlu değişiklikler yapmaya başladı.
Kilobekçiliği sürecine başladıktan sonra olayın sadece kilo verme olmadığını, aslolan şeyin düşünce tarzımızı değiştirmekle alakalı bir şey olduğunu daha iyi anladım. ama bunu anlamak ya da kabul etmek diyelim haftalar, aylar aldı. Hekim olmanın verdiği çok bilmişlik, bana söylenen her şeye karşı çıkma dürtüsü ile kilobekçimle zaman zaman uyuşamadık. Doğru bildiğim çoğu şeyin yanlış olduğunun söylenmesini kabullenemedim, arkama bakmadan kaçıp gitme isteği çok oldu.
Tüm bunlara karşın kilobekçim hep oradaydı; koca bir çınar gibi kendinden emin, hiç taviz vermez edasıyla “nasılsa dönüp dolaşacağı yer yine burasıdır” deyip, sabırla doğruyu görmemi sağladı, bunun için elinden geleni yaptığına inanıyorum. 5 ayın sonunda diyebilirim ki; kilobekçiliği benim hayatımın dönüm noktalarından biridir.
Hayata daha sıkı sarılmama, yaşamı daha çok sevip zevk almama, ANI yaşamaya, her şeyi dert etmemeye, olaylara pozitif yaklaşıp, iyi yönlerini görmeye çalışmama vesile olmuştur. Tüm bu güzellikleri yaşarken de ayrıca üstümdeki yıllardır taşıyıp kurtulamadığım 14-15 kilodan ve ruhumdaki tonlarca ağırlıktan kurtulmama yardımcı olmuştur. Bu yolda bana yoldaşlık, rehberlik eden kilobekçime sonsuz teşekkürlerimi sunmak isterim. Bu süreç doğru beslenme alışkanlıkları edinmeme vesile olmakla kalmayıp, keyifle yapılan sporun yaşantıma iyice yerleşmesine de yardımcı olmuştur. Eskiden de spor yapıyor olsam da, bu daha çok mecburiyet hissederek yaptığım bir şeydi. Şimdi ise spordan zevk alıyor, hatta sürekli yapma isteği duyuyorum. Her boş vaktimi hareketli sosyal aktiviteler ve sportif bir eylemle geçirmek istiyor, sıkıntılı anlarımda yeme isteği yerine, uzun yürüyüşler yapma ihtiyacı daha ağır basıyor. Bu bile benim için büyük bir kazanç diyebilirim. Bu sürecin bana ve aileme kattığı en büyük yararlardan biri de, doğru ve doğal beslenme alışkanlıkları edinebilmemize sebep olmasıdır. Bu da hayatımıza giren artılardan biri olmuştur.
Bu sürecin bize verdiği en büyük katkılardan biri de, bana yoldaşlık amaçlı benimle yürümeye, koşmaya başlayan eşimin de 14 kilo vermesine yardımcı olmasıdır. Yoğun iş hayatımızın getirdiği stresden, artık kurtulmak için ilk başvurduğumuz yol yürümek, koşmak oluyor. Beraber bunu paylaşabilmek bile ilişkimize olumlu bir hava getirdi.
Esasen başlangıçta kilo vermek amaçlı katıldığım bu program; o dönem ancak hayal edebildiğim hedef kilomun bile 5 kilo altına inmemi sağlamakla kalmamış, benim sanki yeniden doğmama yardımcı olmuştur. Bu dönemde hissettiğim maneviyat, mutluluk hali o denli yoğun oldu ki, burada kilo verme amaçlı bulunduğumu bile çok kez arka plana itip, unutarak  “ruhen yenilendiğim bir arınma programı” gibi hissetmemi sağladı.  Özellikle son bir aydır neredeyse hiç kilo verdim, kilo aldım gibi detaylara bile bakmaksızın, kendimi daha dingin, huzurlu, mutlu ve sevgi dolu hissetmem, ruhumdaki farkındalıklar sayesinde olabilmiştir. Tüm bunları hissetmeme yardımcı oldukları için başta kilobekçim olmak üzere tüm HK Performans ekibine sonsuz teşekkürlerimi sunmak isterim.
M.Ö.

Açıklama:  

HK Performans GELİŞEREK ZAYIFLAMA üyemiz sayın M.Ö.’ye, samimi düşüncelerini paylaştığı yürekten teşekkürler ediyoruz. Ayrıca Kilobekçisinin özverili ve kendine yakışan şekilde üyeyi her şartta değiştirme çabasını takdir ile karşılıyor ve Kilobekcisine de çok teşekkür ediyoruz.
Bu üyemize referans olan başka bir DR. Üyemiz Sayın S. Cengiz ve  çok geçmişte HK’üyesi olan değerli hocamız Öğretim görevlisi sayın P. Tunç’a da, yol gösterdikleri için ayrıca teşekkür ediyoruz.
zayiflama_kampi_001
Not: Yazının devamını (üye sistem anketlerini) okumak için lütfen HK Performans Başarılar* kısmını ziyaret ediniz ya da linke tıklayınız: www.hk.com.tr/basarilar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BAŞARANLAR