Halil Kargulu HK Performans 03

45,3 KİLO ZAYIFLAMA 3 Bölgede 147 cm İncelme Başarısı

1.       Lütfen yemek çeşitliliğindeki değişimi program öncesi ve bugün geldiğimiz noktada karşılaştırarak değerlendiriniz.

Program öncesi yemek çeşitliliği diye bir kavram yoktu bende, “nasılsa battı balık yan gider ” misali önüme geleni canımın istediği her şeyi tüketiyordum. Sonrası ise neden yedin diye pişmanlıkla kendimi suçluluk duygularıyla baş başa bırakıyordum:(

Şimdi öğrendim ki kendime verdiğim en büyük zararlardan biriside bu tür negatif düşüncelerle ve şartlandırmalarla yapıyormuşum ve her yemek sonrası bir daha, daha az tüketim yapacağım diye kendimi koşullandırıyordum ama nedense bir dahaki öğünlerde bunu hiç gerçekleştiremiyordum. Yanlışlar içinde yanlışlıklarla tek başıma boğuşuyormuşum.

Bu gün geldiğim nokta ise yemek çeşitliliğinde daha seçiciyim, önüme geleni yemiyorum, yediklerimin veya tüketimdeki tercihlerim bana aynı benim bedenime sunduğum saygı gibi bana geri döneceğinin farkındayım, hani derler ya “ektiğini biçersin” şu an bu şekilde algılıyorum bedene de neyi ekersek onu biçeriz.

2.       Lütfen tüketimde değişen miktar algınızı program öncesi ve sonrası şeklinde değerlendiriniz.

Program öncesi bende tüketimde miktar kavramı yoktu. Tıka basa yemek içmek tüketmek vardı. Canım ne istiyorsa tüketiyordum sonra ise kendi kendime iç hesaplaşma başlıyordu ama bu hesaplaşma hiç bitmiyordu. Bitmediği içinde sürekli kendimde açlık hissediyordum.

Program içinde ve sonrası ise gerçek doyumun yiyeceklerde olmadığını yaşadım. Gerçek lezzetlerin,  gerçek tatların yiyeceklerde olmadığını fark ettim ve her şeyden kısıtlama olmadan DOYUMLUK değil tadımlık tüketmem gerektiğini anladım yani ZEHİR MİKTARDAYDI bunu algıladım.

zayiflama-kampi-kilo-verme-01

3.       Sıcak ve soğuk içeceklerdeki şekere bakış açısı ve miktar algısını program öncesi ve bugün şeklinde değerlendiriniz.

Sıcak ve soğuk içeceklerde şekere çok fazla önem vermezdim yani olsa da olmasa da önemli değildi. Güya kendimce orada şekere karşı korumaya aldığımı düşünüp kendi kendime teselli verirdim tabi ki asıl olan gerçekle hiç alakası yokmuş bunu fark ettim. Tatlıyı severim ama düşkünlüğüm yoktur. Bazı durumlar dışında kastım program öncesi o an elime ne gelirse her türlü tatlıyı miktar kavramı olmadan tüketebiliyordum doyuncaya kadar gerçi hiç doymazdım da 🙁

Program içinde ve sonrasında 3 kelimenin önemini anladım:

ZEHİR, MİKTAR, TADIMLIK… Bu kelimeleri takip ettiğim sürece bu konuda sıkıntı yaşamayacağımı düşünüyorum.

4.       Normal zamanlarda tatlı yeme isteğinizi program öncesi ve şimdi şeklinde değerlendiriniz.

Normal zamanlarda tatlı yeme isteğimin zamanı saati vakti yoktu. Gece-gündüz canım ne zaman isterse kalkıp tüketirdim ki evde dolapta her zaman tatlı türü yiyeceklerden bulunurdu. Evet düşkünlüğüm yoktu ama dolapta var ya hadi ağzım tatlansın diye bir tane yerdim “aaa  güzelmiş bir tane daha  yiyeyim” derken   neredeyse 1 haftada tüketmem gereken tatlıyı bir seferde  tüketebilirdim.

Şimdi böyle değil,  tatlı dolabımda bulundurmuyorum.  Olsa da beni çekmiyor tatlı çünkü ben daha güzel doyumlar ve tatlıların tadını aldım 🙂 Şimdi tüketsem de keyiflik için tüketiyorum.

5.       Stresli, sıkıntılı, negatif duygu ve düşünceli olduğunuz zamanlardaki tatlı yeme isteğinizi program öncesi ve şimdi olacak şekilde yazınız.

Program öncesi,  böyle durumlarda sadece tatlıya değil her türlü zararlı yiyeceklere karşı yemek isteğim artardı her şeyden canımın istediği ya da elimin altında bulunan her şeyden tüketirdim.

Online Sistemi olan KİLOBEKÇİLİĞİ PROGRAM sonrası, böyle durumlarda nefes egzersizlerimle ve kendime zaman ayırabilmenin keyfini tadını çıkarmayla düşüncelerimi yoğunlaştırdığım için tatlı yemek, tüketmek isteğim çok fazla olmuyor olsa da kısıtlama yoktu biliyorum doyuma ulaşmak için tadımlık tüketim vardı.

6.       Açlık kavramı, duygusal ve ruhsal açlığın tanımı ve bu anlamda yaşadığınız duygular ve tercihleri program öncesi ile kıyaslayınız?

Açlık kavramı,  program öncesi ben hep açtım ne kadar yesem doyuramıyordum kendimi, midem dolu ama ruhum açtı bunu da yiyeceklerle doyurmaya çalışıyordum tabi ki yine yanlışlıklar içinde boğularak:(

Ruhsal açlığın tanımı ise bana göre asıl doyum, özgürlük ve huzur birde bunlara doğru bilincinde ekleyebilirsek kendimize o zaman ruhsal açlığı hayatımızdan çıkarmış oluruz.

Şimdi ise, yapay açlıkların dışında açlık hissetmiyorum. Çünkü ruhumu doyurmayı başarabiliyorum artık ve tüketimlerimde keyiflik ve tadımlık yapacağım bunda sonra.

7.       Lütfen egzersize bakış açınız, sürekliği ve günlük hareketlilik faaliyetlerimiz de program öncesi ve sonrası şeklinde ki düşüncelerinizi yazınız.

🙂 Egzersize bakış açım program öncesi sadece ve kilo vermek içindi. Evet, “sağlık için spor şart” der uzmanlarımız ama ben bunu anlayamıyor algılayamıyordum.

Şimdi ise, egzersize bakış açım nefes almak kadar önemli ve gerekli bir ihtiyaç benim için.

zayiflama-kampi-hkperformans

 

8.       Lütfen başarıya olan inancınız, zayıflamaya bakış açınız, ben başarabilirim-zayıflayabilirim düşünceniz ve bu konuda kendinize olan güveninizi program öncesi ve sonrası şeklinde yazınız.

Programa başlamadan önce benim bakış açım şuydu:

Ben asla başaramam-zayıflayamam zayıflasam da istediğim kiloya ulaşamam”   diye düşünüyordum.

Hedef kiloma 60 yazmayı bile büyük bir korkuyla yazdım. Bu düşünceler içerisindeyken bile demek ki hep bir küçük umut varmış bende ki şu an buradayım.

Sisteme katılmadan önce zayıflama başarı hikayelerini okudukça kendime cesaret veriyordum “sen de yapabilirsin,  başarabilirsin” diye ama bu umutla bile korku vardı hep bende çünkü senelerdir başaramıyordum ya ne yapsam olmuyordu ya sanrım onun verdiği korku ve düşüncelerdi bunlar ama ne olursa olsun denemeye değer dediğim ve o cesaretimi toparlayıp HK PERFORMANS AİLENİZİN küçük bir üyesi olduğum için çok şanslıyım.

Program sonrası düşüncelerim ise tam tersi;

Şimdiye kadar kendime eziyet ettiğime onca harcanan maddiyatlar ve en önemlisi de asıl içimdeki BEN ile tanışamadığıma, hayatta imkansız diye hiçbir şeyin olmadığına bunları anlamak kavramak biraz zaman alsa da en sonunda BAŞARMAK ve HEDEFE ulaşmak insanı her zaman bir sonraki BAŞARILARA adım attırabiliyormuş.

9.       Lütfen zayıflama konusunda Kilobekçiliği programı hakkındaki düşüncelerinizi ve programa olan güveninizi program öncesi ve sonrası şeklinde yazınız.

Sisteme katılmadan önce sistemi sürekli takip ettim, takip ettiğim süreçte sisteme merakım fazlalaştı ve içimde bir ışık uyandı işte bu dedim kendimce doğru olan bu dedim. Çünkü sisteme henüz daha girmemişken sitedeki paylaşımlar, zayıflama hikayeleri, başaranlar okudukça sistemi daha çok BENİMSEMİŞTİM.

Evet, acabalarım, korkularım  “bende yapabilir miyim?” diye sorgulamalar hep vardı ama önemli olan bu korkuları yenip daha da üzerine gitmekti, gidebilmeyi başarmaktı…

Bana göre ve bu aşamaları yaşamadan da anlayamaz çözemezdim. Bunun için her ne olursa olsun denemeye değer diye düşündüm. Daha önce kullandığım zayıflama kapsülleri, bitki çayları gibi yalan olursa bir kez daha umudumu kaybedip kabuğuma çekilip umutla başka bahara kaldı diye bekleyecektim. İyi ki de öyle yapmamışım iyi ki kendimde o cesareti toparlayıp  bu güzel CANDAN SICAK ve SAMİMİ HK Performans AİLESİNİN  küçük bir üyesiyim.:)

zayiflama-kampi-kilo-verme-02

Neydi nasıl bir olaydı kilobekçiliği:

Kilobekçiliği bütün mucizelerin bir araya toplanması demek bana göre… Kilobekçiliği, her sorunun cevap bulabileceği  çarelerin asla tükenmediği bir ortam…

Kilobekçiliği imkansızların yaşanmadığı, ilklerin yaşandığı ve her geçen gün kendinden ÖZÜNDEN bir şeyler öğrendiğin, özüne ve kendine doğru olan her şeyi katabildiğin bir sistem bana göre.

Kilobekçiliği  GELİŞEREK DEĞİŞİM ve FARKINDALIKLARLA  dolu bir  sistem bana  göre ACABALAR, KEŞKELERE hiç yer verilmemiş  ve her düştüğünde  kolundan tutup  kaldırmayı başarabilen koskocaman bir  AİLENİN  en önemli  bir ferdi bana  göre   🙂

10.   Giyim tarzınız ve giysilerinize bakış açınızı, program öncesi ve sonrası giyim algınız ve düşünceleriniz nasıl?

Giyim tarzım program öncesi 🙂

Geniş salaş giysiler genelde fiyatı çok önemli değil yeter ki beni zayıf göstersin, fazlalıklarımı belli etmesin ama bir o kadar da spor ve şık giyim olsun, hım birde koyu renkleri tercih ederdim. (Niye? Daha zayıf gösteriyor diye) kendimi kandırıp onunla mutlu olmaya çalışıyordum işte çünkü seçenek fazla yoktu 🙁

Program sonrası tercihlerim ise:)

Aynanın karşına geçip kendime yakıştığını gördüğüm hissettiğim ve beğendiğim her kıyafeti tercih ediyorum ve artık istediğim her tarzdan kıyafet seçimlerinde seçenekler çoğaldı:)

Geriye ne kalıyor? Bu mutluluğun doyumun keyfini sürmekten başka 🙂

11.   Lütfen Fast Food kültürüne bakış açınızı ve yaklaşımınızı program öncesi ve sonrası şeklinde yapınız.

FastFood kültürüne karşı program öncesi de karşıydım. Hazır gıda tüketimden yana değildim istisnalar hariç tabi tüketimde her zaman doğal taze ve ev yapımı yiyecekleri tüketmeyi tercih ediyorum bu hep böyleydi ama şimdi program sonrası bilinç bu doğrunun daha da farkına vardı. Onun için fast food yiyeceklere hayır diyorum…

zayiflama-kamplari

12.   Lütfen Kilolu, Obez ve Morbid Obez kişilere karşı yaklaşımlarınızı ve bakış açılarınızı program öncesi ve sonrası şeklinde yazınız.

Kilolu-  Obez insanlar genelde kilolarından hiç memnun ve mutlu değildirler ama toplum içinde kendilerini küçük görmemek için yüzlerinde hep sahte maskeyle dolaşırlar tıpkı bir zamanlar benim dolaştığım gibi.

Program öncesi kilolu olmayı hep bir kader gibi görürdüm, aslında kader olmadığının farkındaydım ama bunu kabullenmek işime gelmiyordu.

Kilolu olduğu zaman bir kişi toplumdan uzaklaşır,  kendi kabuğuna iç dünyasına çekilir ve  yaşanması gereken tüm güzelliklerden oldukça uzak ve mutsuz yaşarlar, elbette her insanın tepkileri farklıdır benim tepkilerim sinirli, asabi mutsuz vs. işte…

Program öncesi kilolu kişilere bakış açım kendimde dâhildim buna kilo bizim kaderimiz ve biz bu kiloyla kendimizle barışık yaşamayı kendimizi sevmeyi öğrenmeliyiz düşüncesi vardı.

Çünkü kilo öyle bir şey ki diyet -rejim yaptım bitti gitti denilemiyor diyeti bırakınca kişi eski kilolarını fazlasıyla geri alıyordu. Oysaki şimdi ki düşüncelerim KİLO ben de ve tüm obez kişilerde kader değildir, sadece çözülmeyi bekleyen bir durummuş.

13.   İnsanların kilolu insanlara tepki vermelerine, tepki verme! Program öncesi ve sonrası düşünceleriniz nelerdir?

Bir insan kilolu şişman ise bu toplumumuz insanında bakış açıları çok farklı:(

Beden olarak büyük dev gibi ama düşünce fikir olarak “maalesef” gibi bakarlar insanın gözünün içine “ Boğazını tut zayıfla ya da dünyayı sen mi yedin”  gibi sözler kullanarak küçümser gözlerle bakmaları bir kere çileden çıkarıyor.  Kilo problemi yaşamayan bir kimse kilolu obez insanların halinden hiç anlayamazlar anladıklarını zannetseler bile sanmıyorum kısacası “yaşamayan anlayamaz”

14.   Çevrenizdeki zayıf insanlara karşı bakış açılarınızı ve zayıflıklarını muhafaza etmek için gösterdikleri ya da çevrelerine bunu yansıtmadan kendi içlerinde yaşadıkları çatışmalar, kopan fırtınalar ve zorluklar hakkındaki düşüncelerinizi program öncesi ve sonrası şeklinde değerlendiriniz.

Çevremdeki değil tüm dünyadaki zayıf insanlara bakış açım hep çok şanslılar hayattan zevk alıyorlar, yediklerinden zevk alıyorlar, kilo gibi bir dertleri yok nasılsa ne yese vücudu kaldırabiliyor diye kızar ve birazcık kıskanırdım. Oysaki ben su içsem yarıyor diye geçiştirtirdim:(

Ben çocukluğumdan bu yana kilo sorunu yaşadığım için bu bende bir bağışıklık yapmıştı sanırım. Aslında ön yargılı davranıp düşünüyordum kimse kimseyi tanımadan anlayamaz ki neler yaşıyorkendi içinde bedeni fiziği zayıf ama ruhu kiloludur bunu göremeyiz ki.

Şu anki görüşüm kilo bir kader değilmiş artık bende kendimce bayağı yol kat ettim umarım ki hep böyle olur. Kilo sağlıklı, dengeli ve düzenli beslenmek ve yaşamakmış, ancak bu şekilde hayatımıza oturtabilirsek kilo sorunumuzu tamamen kaldırmış olacağız.

zayiflama-kamplari-01

15.   İdeal kilosunda olan kişilerin kilolu insanlar hakkında ki düşüncelerini program öncesi ve sonrası şeklinde görebildiğiniz kadarı ile yorumlayınız.

İdeal kilosunda olan kişiler kilolu – obez insanların duygularını içinde yaşadıkları eziklikleri anlayamazlar ki çünkü ideal kilosunu koruyabildikleri için kendilerini çok marifetli becerikli görürler. Evet, aslında zayıf olan kişiler program öncesi hep çok şanslılar istediklerini, istedikleri kadar tüketseler yeseler bile hiç sorun yaşamıyorlar metabolizmaları farklı diye düşünürdüm, beden dilleri farklı diye düşünürdüm. Ama işin aslı bu değilmiş zayıf kişiler kilo sorunları olmadıkları için doğru tercih doğru bilinç ve kendilerine olan özgüvenleri birde doğru tüketimler ve sağlıklı beslenmede eklenince hayatlarına kilo problemi diye bir şeyde kalmıyordu ortada.

Bunlara istinaden gerçekten tüm bunlara dikkat etmeden zayıf olan kişilerde var çevremde buna da  insan metabolizmasına bağlıyorum  şanslılar  ama ben daha şanslıyım,  kilo problemim sayesinde içimdeki asıl BENLİĞİMLE asıl ben ile  ve doğrularla tanıştım.

16.   Lütfen Diyet – Rejim gibi kavramlara bakış açınızı program öncesi ve sonrası şeklinde yazınız.

Diyet ve rejim program öncesi de çok tersti,

İnsanın ÖZGÜRLÜĞÜNÜN elinden alınmasıydı bana göre kalori hesaplamaları;

Ne yedin?
Neden yedin?
Ne kadar yedin?

Bunları sorgulayan ve her sorgulayışta daha çok acıkan ve doymayan doyuramayan bir kavramdı bana göre hep bu düşüncelerle yaşarken bir insan ne kadar sağlıklı kilo verebilirdik ki?  Verse dediyeti bıraktığı an kiloları fazlasıyla geri alabilecekti sorunun çözümü de değildi. Bana göre ve bunun içinde hep bir arayış merak içerisindeydim ONLİNE ZAYIFLAMA SİSTEMİ, Kilobekçiliğinde diyet -rejim diye böyle bir kavram yok. Şimdi bunu yaşayıp daha da benimsedim SAĞLIKLI DENGELİ ve DÜZENLİ BESLENME var bedene ruhumuza gerektiği kadar yeteri kadar beslediğimiz takdirde, nefsimizi değil bedenimizi ruhumuzu doyurduğumuz sürece kilo sorunu diye bir şey kalmayacaktı ortada.

17.   Mutluluk arayışınız, yalnızlık ve anlaşılamamak gibi hislerde genel olarak ilk tercihleriniz nasıldı? Program öncesi ve sonrası düşünceleriniz lütfen.

MUTLULUK; yalnızlık ve anlaşılmama gibi durumlarımda ilk arayışım yiyeceklere yönelmekti.Tatlılar, çikolatalar veya aklınıza gelebilecek her türlü zararlı yiyecekleri tüketebilirdim. Aslında açlık da hissetmezdim ama yerdim. Öylesine işte. Gerçi onlarla da bu soruna çare bulamazdım tam tersi daha da suçluluk duyardım ama olsun yine de yerdim damak zevki işte derdim 🙁

KİLOBEKÇİLİĞİ ZAYIFLAMA Programı sonrası ise bu veya buna benzer durumlarda kendimi spora açık havada yürüyüşü çok severim, nefes egzersizlerime veriyorum. Negatif düşünceler yerine pozitif düşüncelerimi koymaya çalışıyorum,  müzik dinlemeyi çok seviyorum o ruhuma gerekli gıdayı verebiliyor zaten onun üzerine doğru tercihlerimi de koyunca çok fazla sorun kalmıyor bence. İnsanız her zaman bu durumlarda olamayıp bazen yenik düşebiliyoruz ama artık en azından bu durumlarımda önceki gibi yiyeceklere saldırmıyorum düşüncemi dikkatimi sorunun çözüm arayışına verebiliyorum…

D.Y.

m

Açıklama:

Online Kilobekçiliği Sistem üyesi D.Y.’ye sürecinde göstermiş olduğu azim ve başarıdan dolayı teşekkür ederiz.

Hızlı, sağlıklı ve kalıcı olarak zayıflamak için en etkili yöntemleri bilen HK Performans zayıflama kampı programıyla zihninizdeki virüslü düşüncelerden arınacak, bedeninizdeki ağırlıklardan kurtulacaksınız.

Dünyada eşi benzeri bulunmayan TAKİP-KONTROL, MORAL-MOTİVASYON sistemiyle sürekli ve anlık olarak destek hizmeti alacağınız, hayatın farklı renklerini yaşarken hedef ile mutlak başarıya ulaşacağınız bir zayıflama kampı ile diğer zayıflama kampları kıyaslanamaz.

HK Performans zayıflama kampı ile zayıflayan üyelerimizin de ifade ettiği gibi, HK farkı”ANLATILMAZ YAŞANIR!” (Gerçek başarı hikayelerini takip ederek kendiniz de göreceksiniz)  Siz de, obezitenin kesin çözümlerini ve sonuçlarını bilen HK Performans ile geleceğinizi değiştirmek istiyorsanız, bu kapıdan içeri girmeye çalışın. Kaybettiğiniz heyecanı tekrardan yaşayın!

İdeal Kiloda Özgürce Yaşamak Herkesin Hakkıdır!

İDEAL KİLO ÖZGÜRLÜĞÜMDÜR, ÖZGÜRLÜK İÇİN HK PERFORMANS!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BAŞARANLAR