Zayıflama Okulu’nda 20,4 Kilo Zayıflama Başarısı!

Zayıflama Okulu’ nda 20,4 kilo veren üyemizin sistem anketlerine vermiş olduğu cevapları aşağıdadır;
1) Kilobekçiliği programından memnuniyet dereceniz nedir? Yüzdelik bir rakam verseniz % kaç vermek isterdiniz? Neden?
Kilobekçimden memnun olmasaydım, bu kadar uzatmazdım, o benim can yoldaşım, beni buraya kadar getiren can.
Hatta su programımın son günlerinde, çok kara kara düşünüyorum, can yoldaşım dan ayrılacağım. Ama bunlar iyi ayrılıklar. Tabii ki 100% den fazla veririm.
Neden mi? En iyisi listelemek
• Hayatımı değiştirdi, düşüncemi, hayata bakışımı kendim ile düşüncelerimi, başkaları ile veya o kadar bazı şeylerin üzerinde durmamak gibi.
• Çok kavga ettim kendisi ile hem de çok öyle tanımadığım yanlarım çıktı ki, bende yaptığım tepkilere şaştım. Demek ben de değişik tepkiler veriyormuşum. Belki hayatımda hiç bu kadar bu insan ile kadar kavga etmedim. Aslında belki beni böyle kızdırılarak, tepki verdirerek, kendimi analize edebildim.
Kendim ile yüzleştim, bazen öyle konuştuk, hiç bir yakınım bile bana öyle konuşamazdı, belki o yüzden de ağır tepki verdiğim oldu kim bilir. Ama her yaşanan şeyden bir hayat dersi çıkardım, çok ağladığım zamanlar oldu. Ağlama ile beraber yüzleşme, kendim ile belki onunla kavga ederken, belki daha çok kendim ile kavga ettim.
Daha çok yazılır aslında, beni ben yapmasında ve kendimi tanıma açısından çok büyük katkısı oldu, bu kişi Kilobekçim olarak size düşerse, çok şanslısınız, kıymetini bilin derim.
2) Kilobekçinizden memnun musunuz? Yeterli desteği alabildiğinizi düşünüyor musunuz?
Tabii ki yukarıda belirttiğim gibi. Yeterince ve fazlasıyla. Bana hep ekstra katkıda bulundu, gerektiğinde çok esnek davrandı. Motive etti, mesela belli bir kiloya gelince ekstra gün hediyesi gibi. Bi ara ki bu hepinizde olacak, normal, motivasyon düşüyor, enerjiniz düşüyor, yeter artık ben yapamayacağım diye. Öyle zamanlarda bana çok destek oldu, nereden nereye geldiğimi gösterdi pes etmememi hedefi hatırlamamamı.
İş için Türkiye’ye eğitime geldiğim zaman da o motivasyon olayına denk gelince, sistemi açık tutu ve yine benden haber bekledi. Belki birkaç kafamda çok büyüttüm, kaprisli yaptım, simsardım, bana gereken tatlı sert yazışması ile hedeflerimi hatırlattı.
Özellikle bazen hafta sonunda sisteme girince, güzel arada bir yazdığı mesajlar, aksam bile benim mesajlarıma cevap veren bir kişi, bir can. O yeterince desteği verdi ve daha fazlası ile.
3) Kilobekçinizi hangi özellikleri ile tanımlarsınız?
Süper bir insan ve ruh.
Düşündüğünü yazar, kelimelerden kaçınmaz, bazen anlamadığım zaman, anlayacağım şekilde yazar açıklar.
Belki tam su anda istediğim gibi yazamıyorum, ifade edemiyorum.
İyi bir can dost gibi düşünün, hani o ender hayatımızda, gerçekten sizin iyiliğinizi ve sizin gelişmeniz için efor harcayan bir insan. Hani hayatta böyle nadir, parmağınızla sayabileceğiniz, kalitede, karakterde bir insan düşünün. Öyle tanımlarım. Kotu günlerimde yanımda oldu, iyi günlerde, çok güldük, güldürdü, ayni adada ağlattı, ama ağlamam gerekiyordu, kızmam gerekiyordu buralara geleyim, bazı şeylerle yüzleşeyim.
İlk basta erkek olduğunu duyunca, ben nasıl onunla her konuda, her şeyi konuşurum derken, bir erkek ruhunun verdiği rahatlık ve direk konuşma stili ile beni konuşturabilen ve kendimi ifade etmemde yardımcı oldu.
Hep genelde zaten erkeklerin enerjisi daha pozitif ve barışık bulmuşumdur ve ne şanslıyım ki böyle birisi çıktı karsıma.
Belki bizim kadınların olaylara garip bakması ve analize etmesi ile bana bir erkek yönünden bakmasını da gösterdi. Yani eğer karşınıza, erkek bir Kilobekçisi çıkarsa, belki sizde daha çok şey katacaktır, ama şu bir gerçek ki, bu sistemde, gerçekten size en uygun Kilobekçisini buluyorlar. Sisteme güvenin ve size kim çıkarsa, kendiniz bırakın, biliyor bazen kontrol ve mükemmeliyetçiliği severseniz de, sunu öğrendim bazen gelişmek ve ilerlemek için, bırakmanız gerek.
4) Takip kontrol sistemi yeterli mi? Daha iyi olması için ne tavsiye edersiniz?
Bence güzel, başka bir değişikliğe gerek yok.
O güzel günlük yazılan kişisel mesajlara bayılıyorum.
5) Geliserekzayiflama.com web sayfamızın tasarımı, uygulamaları ve genel işleyişini nasıl buldunuz? Siteyi geliştirme anlamında daha farklı bir öneriniz var mı?
Uzun zamandır üyeyim, bu üyeliğim esnasında bu sistem belki bir 4 kez değişti.
Bir sabah girip bakıyorum ki, yeni bir sayfa ve bir düzen. İlk asama bir iki uç dakika alışmak zor oluyordu ama ondan sonra alışıyorsunuz. Her zaman bir yenilik var ve değişim var bunlar da güzel şeyler tabii ki.
6) Kilobekçiliği programı ile diğer yöntemleri kıyaslayacak olsanız neler söylersiniz?
Kıyaslamayalım bile, çünkü bunun gibi başka bir sistem yok. Değişik sistemler, diyetler, yöntemler denedim her kes gibi.
İlk bu sayfayı çok iyi dostumdan duyunca, bana çok bireysel ve kişisel geldi.
Ben zaten konuşmanın, dertleşmenin, iyi bir ilaç ve gelişim için iyi bir ilaç ve yöntem olduğuna inan irdim. Bir de karşındakiler uzmanlar ve yasayarak öğreterek, gerçekten dibine inan insanlar. Ne şanslıyım ki, benim Kilobekçim en eski ve en uzmanlarından ve gerçekten de dibine inmeye çalışırdı. Ben çok kısa kesip atarsam, bana da kızardı, biraz daha istersen yaz ve düşün gibilerinden. Gerçekten de öyle size bu canlar sayfalarca yazıyorlar, bir zahmet siz de biraz düşünün ve yazın. Çünkü düşünün hangi insan bu kadar yazar anlatır. Belki en yakın arkadaşınız bile yapmaz. Tamam, bu isleri deyip geçebilirsiniz, ama hayata her şey gibi, ne verirsen o çıkar karsına, ne kadar içindekilerini duygularını açarsan, karşındaki de öyle sana cevap verir ve yardımcı olur.
Halil Kurgulu, çok iyi bir sistem kurmuş ve ona göre de iyi çalışkan kilobekçilerini görevlendirmiş. Böyle bir sistem, hele bizim gibi konuşmayı, tartışmayı ve analiz etmeyi seven bir toplum için çok makbul.
7) Programa başlamadan önceki kilonuz ve ölçüleriniz ile bugün geldiğiniz noktadaki kilo ve ölçüleriniz arasındaki fark ne kadardır? Bu değişimi ne kadar zamanda yaşadınız?
Başladığımda 84 kiloydum simdi 62 ve 63 arasında değişiyor.
Ölçülerim bölgesel olarak çok azaldı, zaten sistemden de görülür, bu değişim, görsel ile beraber, insanların tepkisi ve güzel yorumları ile zevkli oldu.
İşin güzel tarafı ilk defa bu kadar başarılı bir kilo kaybım oldu ve gerçektendi düzenle ve muntazam, bir şekilde kilo verdim.
Hayatta hiç böyle ince ve fit bir vücudum olmadı. Her gün neredeyse çok hasta ve yoğun bir gün geçirmediğim zaman, düzenle bir şekilde spor yaptım.
Zaten Zumba delisiyim, bunun ile beraber, pilates yoga. HITT değişik youtube dan videolar. Her gün değişik bir spor hocasının egzersiz programlarını uyguladım, deneye deneye, benim için uygun olanları ve sevdiklerim ile devam ettim.
Değişim ve kilo kaybı hemen hemen başladı, bazı haftalar aldığım da oldu, sabit olduğu zamanda ve bir hafta bakıyorsunuz ki 1 kilo gitmiş. Nasıl olur diyorsunuz.
Değişim her zaman oluyor, hala kilo kaybım oluyor, mesela ben fark etmiyorsam arkadaşlar görüyor. Bugün Zumba dersimde, bir aydır görmediğim arkadaş , “ Aaa Ayşın sen daha da incelmişsin ki ben ayni beden de olsam, bir şekilde vücut hatları değişiyor. Bilmediğim kaslarım daha bilgiçleşiyor, artık bu saatten sonra biraz daha belki azıcık daha kilo vermek bir veya iki ve gerçekten de biraz hafif kaslanmak ve vücudumun sıkılaşması için efor harcıyorum. İlk günler ve aylar gibi, günde 2 ve 3 saat spor yapmak yerine, az ve öz ama yerinde kardiyo ağırlıklı, HITT yetiyor.
Bölgesel çalışmalar ile cildi sıkılaştırmak ve öğlen aralarında 30 saat bile yürümek yetiyor bana.
8) Kilobekçiliği programını yakınlarınıza ve çevrenize önerir misiniz?
Tabii ki, önerdim ve önermeye devam de ediyorum. Yalnız kendilerini değişime hazır hissetmeleri gerek, çok çalışıp, hem spor ama ayni anda da okula gider gibi, gelen yazıları okumak oturup yazılar yazıp, gerçekten ne istediklerini ve kendilerini eleştirme ve kendilerine vakit ayırmaları gerek.
9) Kilobekçiliği sistemimizden ileride yeniden yararlanmak isterseniz veya silkelenme kürüne geldiğinizde aynı Kilobekçinizle mi devam etmek istersiniz?
Tabii ki benim için zaten Kilobekçim ile olursa devam ederim.
Tabii ki her Kilobekçim değerli ve iyi ama belli bir sure sonra Kilobekçiniz ile çok iyi arkadaş oluyorsunuz ve beni buraya getiren Kilobekçim ile devam etmeyi isterim. Çünkü eğer bir daha bu sisteme gelirsem, benim geçmişimi ve yasadıklarımı o bir şekilde yasadığı için, bence bir tik daha ilerlemiş olur.
Sonuçta Kilobekçim başka neler üzerinde daha yoğunlaşmam gerektiğimi bilir.
10) Verilen kiloların kalıcılığı, takip kontrolün sağlanması ve sonuçların daha da pekişmesi için her 6 ayda bir destek olarak silkelenme kürüne gelmeniz gerektiği, nedenleriyle birlikte Kilobekçiniz tarafından size aktarıldı mı? Böyle bir desteğe en azından birkaç kür olacak şekilde sizce ihtiyaç var mı?
Aktarıldı, şimdilik ihtiyaç olurmuş bilmiyorum, ama ileride gerekirse tabii ki geri dönerim, ayni Kilobekçim olduğu surece daha iyi benim için. Bir de bazı faktörleri göz önüne alırsak, İngiltere saat farkı ve yeni çalışma yerim, eski is yerime göre çok rahat sisteme giremiyorum. O yüzden öyle bir şey olursa, Kilobekçim belli saatlerde girebildiğim ve yazabildiğim için çok anlayışlı.
11) Kilobekçiliği ücretlerini; hizmet yoğunluğu, kalitesi ve anlayışını göz önünde bulundurarak değerlendirebilir misiniz?
Kilobekçisi fiyat olarak belki bazı kişilere veya kesimlere çok pahalı gelebilir, ama taksit opsiyonu olmasında sizin ne kadar esnek olunduğunuzu gösteriyor.
Aslında aldığınız eğitim ve hizmeti hiç bir yerde böyle mevcut fiyata alamazsınız.
Hadi diyelim, diyetisyene gittiniz, bir sure kan testi, özel spor hocası tuttunuz, ateş pahası. Besin, spor tamam ki besin diyoruz, büyük ihtimal size verilen tipik ve hep öneriler “diyet” zaten ise yaramazlar;).
Tamam, belki bir yandan da çok içinize attığınız problemler, yakınlarınıza anlatmak istediğiniz derin konular. Bunu ancak bir uzman anlar diye, böyle bir uzmana danışırsanız… Saat başı, alacağı fiyatı düşünemiyorum bile. Saat başı dediğimiz de kesin 50 dk. Olan bir şeydir. Belki orada kim bilir kaç seans alınacak, ondan da emin olamıyorsunuz. Hâlbuki burada, en basit program bile, haftada üç defa dolu konuştuğunuz bir can.
Daha ne olsun, böyle bir hizmete ve size gelen değişim her kurusuna değer.
12) Bu güne kadar yaşadığınız tecrübeler doğrultusunda Kilobekçiliği sizce nedir? Sizin için neyi ifade ediyor ve hayatınıza ne gibi katkıları oldu? (Lütfen detaylı şekilde yorumlayınız)
Kilobekçim bana çok şey kattı. Tabii ki kilo kaybetme ve fit olma kısmında ilk olarak katkısı oldu. Bir nevi yasam koçu gibi düşünün ve bununla beraber spor hocası gibi. Mesela bana değişik egzersiz programları ile tanıştırdı. Burada önerdiği programlar ve egzersizler dışında, bende daha çok kendimi keşfettim. Farklı internet kanallarına girip değişik sporları denedim ve hatta ben Kilobekçime kullandığım egzersiz ve program videoları önerdim. Bununla beraber aslında HK Performans bir okul gibi düşünün. İlk baslarda ve çok yoğun oluyorsunuz. Bir sürü okunulması gereken metinler yazılar. Bununla beraber size ödev veriyorlar ve bir öğrenci gibi düşüncelerinizi yazıyorsunuz. Değerlendirmelerinizi yapıyorsunuz, aslında yazdıkça daha çok açılıyorsunuz, karşınızdaki kişi sizi daha iyi tanıyor ve en önemlisi yazdıkça siz kendinizi daha iyi analiz ediyorsunuz. Bir şekilde hep önerilen videolardan ve filmlerden ders alıyorsunuz. Düşünüyorsunuz, kendinizi ve davranışlarınızı analize ediyorsunuz. Çünkü düşünmeden analiz etmeden değişemezsiniz. HK Performans bence buna da öğretiyor.
Senelerce beynimize ve bilinçaltı yerleşmiş düşünceleri yıkmanıza yardımcı oluyorlar. O negatif düşünce olayları ve plak gibi takıldığımız şeyler. Aslında biliyormuşsunuz, kilo vermek kolay, yeter ki inanın ve kafaya koyun. Disiplin bu programda çok önemli, simdi kilo vermek kolay dediysem, eforsuz ve fedakârlık etmeden olmaz, Benim için neydi bu, ilk aralar çok sosyaldim, çok dışarı çıkıyordum ve bu çıkmalarda aslında, gereksizdi belki de, iste yorgunken aslında dinlemem gerekirken, dışarı çıkmak gibi. Çoğu buluşmalarda yeme içme gibi olunca, tabii ki insan kilo alıyor. Bir de su var, siz kendinize çok güveneceksiniz ve zamanla daha da güvenmeyi öğreneceksiniz. Siz istemedikçe sizi hiç kimse istemediğiniz yola saptırmaz. İnanın kendi yolunuzda doğrunuzda devam etmeyi daha da bir inatla savunacaksınız. En basitten ne mi? Kilo verdikçe aldığınız o enerji, o mutluluk, güzel iltifatlar, o kadar çok yemek yiyip o şişko haliniz bir saniye akliniz geldi mi. İnanın o eski hala dönmek istemeyeceksiniz. Ha kolay demiyorum, dışarı çıkın yemeyin demiyorum. Tabii ki arada kaçamaklar olacak veya benim Kilobekçim deyisi ile “zehir miktarı”, ile ertesi gün sporunuzla ve yemek seçimleri ile dengelemeyi öğreneceksiniz.
Daha çok kendinizi dinleyeceksiniz, aslında etrafta hep insan olması ve illa da sosyal olayım diye kendinizi yırtmayacaksınız insanlarla seçimleriniz daha sağlıklı olacak. Aslında şunu gördüm, kilo kaybettikçe, etrafınızdaki insanları yakınların tepkisini izleyin. Hayri demeyi daha iyi öğreneceksiniz, bunu birisini kırmak için değil ama sizin prensibinize uygun diye. Mesela en basiti mi, bir yemek davetiyesinizdir, illa da size daha fazla yemek vermek isterlerse, sizde belki defalarca hayır deseniz bile, en yakınlarınız bile size kapris yaparsa, siz hayır demeye devam edin. İnanın bu bir çığ gibi buyuyor, siz hayır dedikçe, ileride onlar sizi zorlamayacak, sen bilirsin diyecekler. Yani illa da birisini kırmamak veya üzmemek veya mutlu etmek için yemek yenilmez.
Eskisi gibi her şeye kızınıp sinirlenip yemek yemek gibi. Etrafınızdaki insanların kimi size destek verecek, kimi kıskanç olacak. Siz onların gözleri önünde fit oluyorsunuz, içimizde olduğunu bilmediğiniz bir enerji bir mutluluk sizi yükseltiyor. İnsanlık hali kıskananlar çıkacak. Genelde maalesef bu kadın milletinden inanın hiç bir erkekten asla negatif bir şey almadım, kilo verdikçe daha pozitif oluyorlardı.
Benim değişimim ile “negatif emiciler” hep etrafınızda olacak, siz onlarda uzak durmayı öğreneceksiniz. Zaten siz daha pozitif oldu mu, onlar size yaklaşamayacak bile.
Birçok bu donemde, arkadaş zannettiğim insanlardan öyle kıskançlık kelimeleri duydum ki. Eskiden çok üzülürdüm, ağlardım ve beni üzmelerine izin verirdim, simdi o kadar izin vermiyorum. Olsa bile nasıl cevap vereceğini daha iyi öğreniyorsun veya inanın daha pozitif olunca onlarda da bir şey diyemiyor. Kilobekçim dediği gibi insanlar kendi eksiklerini baskılarına yansıtmayı seviyorlar. Zaten sosyal bir kişiyim ve kilo kaybettikçe, daha da çok yeni insanlarla tanışma imkânım oldu. Eskiden karsı cinse çok rahat yanaşamazdım veya kendimi pek güzel görmediğim için bana bakınca inanmazdım. Aslında buraya girerek de karsı cins açısından, daha da pozitif oldum. Daha rahat gidip bir erkek ile konuşuyorum ve ifade ediyorum kendimi. Aldığım iltifatlar mutlu ediyor. Bazen tren veya tüpte veya yolda birisinin bana bakması beni eskiden rahatsız ederse simdi hoşuma gidiyor, demek çekiciyim diyorum.
Bu değişim ile daha da etrafımı pozitif insanlarla donatmayı seviyorum. Birisi çok negatif veya kıskanç olursa, bunu fazla ciddiye almamaya çalışıyorum. Eskiden çok tartışırdım insanlarla, kendimi kanıtlamak için. Simdi sessiz ve güçlü olmak daha iyi ve daha iyi bir yon, tabii ki çok haksızlığa uğrarsam, zamanı geldi mi fikrimi konuşurum, hakkimi yedirtmem o ayrı bir konu.)
Eskiden mesela bir hafta sonu evde kalırsam, sıkılırdım, simdi öyle bir şey yok. Evde oturup, aksam spor yapmak, kitap okumak, meditasyon yapmaya çalışmak gibi beni çok mutlu ediyor. Kendim ile vakit geçirmek, mesela alışverişe gitmek, kahvede oturmak gibi. İstediğim zaman arkadaşlarım ile bir kahve için buluşmak yetiyor. İlla da etrafımda kalabalık olması gerek değil, ama bazı günlerde o kalabalığı seviyorum. Aslında başkalarını dinlemektense, kendi rahatıma daha düşkünüm, bence tek başına kalıp mutlu olan insanlar ve kalabalık içinde de huzuru bulabilen insanlar çok bir şey kazanmışlardır ve o önemli olan şey de iç huzur. Mesela eğer bir yerde tek başına kahve veya bir şey yersen bazı kültürlerde garip gelmez, ama bunu en son Türkiye’ye gelince ve alışveriş merkezinde tek yemek veya ayni anda kitap okuyunca, garip karşılandığını gördüm, ama o insanların düşüncesi bana ne deyip, omuzları silkeleyip devam ediyorsunuz. Sanşlıyım ki rahat bir ülkede yaşıyorum, hiç bir zaman insanlar ne düşünür diye korkum yok. Maalesef eskiden hep vatanimim dönünce böyle şeyleri çok düşünüyordum çünkü insanların bazen düşünce ve bakışlarından rahatsız oluyordum. Simdi kendim ile daha barışık olunca, etrafı takmamayı çok iyi öğreniyorsunuz.
Yeni şeyler öğrenmek ve değişimin iyi olduğunu, bazen rutinin iyi olduğu, ama bazen rutinden de uzaklaşmak iyi olur gibi.
Aslında çok yazdım, sorudan dışarı ciftim mi bilmiyorum, ama bu yasadıklarımın çoğu ve değişimim kilo bekçimden geldi. Yani negatif düşünceleri kırmam konusunda ve ilerlemem konusunda çok katkısı oldu. Tabii ki hala yolum var, mesela bazı şeylerde takıldığım oluyor, sonra Kilobekçim bana yazınca ne kadar çocukça veya gereksiz reaksiyon ve negatif düşünceye girdiğimi görüyorum, o gösteriyor. Dedim ya iyi bir arkadaşım, onu görmesem bile, bir canim. Benimle zor zamanlarımda iyi günlerimde yanımda.
Öyle bir oluyorsunuz ki, mesela güzel bir şey görüyorum, resmini çekip o gün ona yolluyorum. Kilobekçime soru olduğunda soruyorum, fikir almak istiyorum, çünkü bazen çok düşünmekten analize etmekten önünüzü göremiyorsunuz. Onu bir ışık gibi görüyorum, size doğru yolu gösteriyor. Hiç herkes ile paylaşmadığım şeyleri, korkusuzca açık ve net paylaştım. Hiç böyle birisi ile paylaşacağımı zannettirmiyordum, hele bir de erkek olunca, çünkü her konuyu konuşabilme olağınız var. Tabi ki belki her zaman hem fikir olunmuyor ama belki tartışa tartışı da daha çok iyi gelişiyorsunuz.
Kendinizi daha iyi tanıyorsunuz. Lütfen onları üzmeyin, duşunun sizin gibi kaç kişi ile ilgileniyorlar, o kadar herkesin problemini kaprisini çekiyorlar. O karsındakilerin enerjileri ile etkileniyorlar, belki hayatlarında problemleri var, onlar da konuşamıyorlar, içlerini atıyorlar ve size yardımcı oluyorlar. Onları bizim iyiliğimiz için buradalar, bir melek gibi düşünün ve onlara hep size nasıl davranıyorlarsa sizde öyle sevecen davranın. İnanın bu bir ikili ilişki. Sizin dediğiniz, yazdığınız ufak bir şey bile onları mutlu edebilir, iyili şanslıyım ki benim Kilobekçim ile böyle çok diyaloglarım oldu. İnanın onun yazısından mutluluğunu anlıyorsunuz ve hissediyorsunuz. Kaç defa bir yaz isini okurken ofis ortasında deli kadın gibi kahkaha atiğim olmuştur.
Gerçekten daha çok yazılır, ama su anda bunlar var aklımda.
D.A. Altıntaş
Sevgili üyemizi gösterdiği başarılardan dolayı tebrik ediyoruz. Hk Performans Eğitim ve Danışmanlık Şirketi olarak, sizi değiştirirken aynı zamanda geliştirmeye devam ediyoruz.
Zayıflamada öncü ve devrim yaratan sistemimiz ile birlikte, her zaman garantili hızlı ve kalıcı zayıflama bizim ellerimizde.
Sizde bir başaran olmak ve hayatınıza dört elle sarılmak istiyorsanız, TIKLAYARAK bilgilerinizi bırakınız, biz sizi arayalım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BAŞARANLAR